Якщо говорити про меблі в цілому, то їх різномаїття просто вражає уяву. Тільки за призначенням можна виділити більше двох десятків видів меблів - офісні, дитячі, садові, комп'ютерні, а також меблі для кухні, спальні, передпокою, вітальні, ванної - і це далеко не повний перелік меблів, вироблених як у нас в країні, так і за кордоном. При цьому, кожен з перелічених видів меблів розрізняється ще й за конструкцією, способом збирання, матеріалом, що використовується при їх виготовленні, видами обробки і іншими якостями. Але, незважаючи на настільки строкате розмаїття, всі види меблів об'єднує те, що жоден предмет, будь це стіл, стінка або шафа, неможливо зробити без використання спеціальної меблевої фурнітури. Так що ж таке меблева фурнітура?

Меблева фурнітура - це цілий ряд допоміжних матеріалів, що застосовуються при виробництві меблів. Цей ряд налічує не один десяток тисяч найменувань. До них можна віднести різні петлі, шпінгалети, ручки, гачки, направляючі, запірні механізми та інші пристрої, що дозволяють забезпечити нормальне функціонування меблів, наприклад, відкривання, закривання і фіксацію дверцят або трансформацію дивана. І для того, щоб це функціонування здійснювалося належним чином, до меблевої фурнітурипред'являється ряд певних вимог, основним серед яких є точна відповідність затвердженим європейським стандартам.

Меблева фурнітура на сьогоднішній день представлена ​​в досить широкому асортименті і, для того щоб якимось чином систематизувати весь це достаток, існує певна класифікація фурнітури. Основу цієї класифікації становить поділ всієї меблевої фурнітури на лицьову і кріпильну. Тут назва груп меблевої фурнітури говорить сама за себе. Так, до лицьової фурнітури відноситься фурнітура, розташування якої передбачено з зовнішньої або внутрішньої сторони меблів, переважно з метою виконання декоративних функцій. Наприклад, карнизи, ручки для відкриття, різні площинні та об'ємні декори і т.д. Що стосується кріпильної меблевої фурнітури, то до неї відноситься все те, за допомогою чого здійснюється роз'ємне, нероз'ємне і рухливе з'єднання окремих деталей в єдине ціле, що згодом називається предметом меблів. Сюди входять стяжки, петлі, кронштейни, утримувачі та інші елементи.

Існує також досить об'ємна внутрішньогрупова класифікація меблевої фурнітури. У її основу покладені конструкційні особливості тих чи інших виробів. Візьмемо, наприклад, звичайні меблеві петлі, використовувані для навішування дверцят. Незважаючи на те, що всі вони виконують одну й ту ж функцію, тим не менш, вони розрізняються за типом кріплення, величиною кута відкриття, конструкцією і т.д. Або ж звернемо увагу на меблеві ручки. Якої вони тільки не бувають форми: ручки-скоби, ручки-підвіски, ручки-кнопки, ручки-планки, ручки-раковини, не кажучи вже про різноманітність застосовуваних матеріалів.

Не секрет, що меблева фурнітура грає не останню роль в міцності і надійності зібраних виробів, а, відповідно, і сама повинна мати аналогічні якості. Тому для виготовлення якісної меблевої фурнітури використовуються такі матеріали, які відповідають всім фізичним і механічним вимогам. Найчастіше це високоякісні метали, пластмаси, а також, залежно від призначення меблів, всілякі їх поєднання. Також часто деякі декоративні елементи, що відносяться до лицьової меблевої фурнітури, можуть бути виконані з кераміки, деревини, скла і деяких інших матеріалів.

Безумовно, з року в рік асортимент меблевої фурнітури поповнюється новими більш досконалими видами і моделями, які дозволять зробити меблі більш комфортним та зручним в експлуатації. Так, наприклад, все частіше при покупці меблів, замість звичних всім п'ятникових або карткових петель, можна побачити шарнірні, а замість звичайних пластмасових ручок - справжні витвори мистецтва, виконані з різних металів і інкрустовані різними намистинами, камінням і т.д. Поза всяким сумнівом, такамеблева фурнітура не тільки дозволить відкрити і закрити дверку або витягнути шухляду, а й стане справжньою прикрасою будь-якого інтер'єру.